שירותי תרגום - מטרות נפוצות

שירותי תרגום - מטרות נפוצות

הוסף למועדפיםשלח בטוויטרשתף בפייסבוק


שירותי תרגום - מבוא


שירותי תרגום הם שירותים שרלבנטיים להמון תחומים בעולם המתקדם והמהיר של ימינו. שירותי תרגום הם הכרחיים עבור ענפים שונים - בעסקים, תרבות, משפט, מחקר ועוד. חשוב מאוד לבחור חברת תרגום מקצועית ובעלת נסיון במגוון תחומים, על מנת לקבל תוצאה סופית נכונה ומתאימה. במקרים רבים של שירותי תרגום יש לדעת ולהבין כיצד להגיש תרגום מתאים מבחינה תרבותית ולא רק לשונית.

נתחיל בסקירה כללית של המטרות הנפוצות שלשמן נדרש להשתמש בחברת שירותי תרגום. 

שירותי תרגום עבור אתרי אינטרנט


בימינו אין כמעט גוף עסקי או ציבורי שאין לו אתר אינטרנט. כל בעל אתר ששואף להצליח בשווקים חדשים בחו"ל או להעביר את מסריו בחו"ל, חייב להשתמש בספק שירותי תרגום אתרים, על מנת לקבל תרגום מקצועי ומתאים לאתר.

תרגום מקצועי של מחזות וספרים


העולם נהיה מקום קטן יותר ויותר מבחינת נגישות והבנת תרבויות אחרות. לכן הפצת מחזות תיאטרון וספרים לשווקים וקהלים בחו"ל נהיית יותר נפוצה. שירותי תרגום עבור תחום תרבותי זה הם חשובים ביותר, כי לא מדובר בתרגום טכני בלבד אלא בתרגום תרבותי, והמוצר הסופי חייב להיות נאמן למקור ומתאים לשפת התרגום. חשוב שספק שירותי תרגום המחזה או הספר לביצוע המשימה יהיה בעל נסיון בסוג זה של תרגום.

הפצה בחו"ל של מוצרים או שירותים


כאשר רוצים לשווק בחו"ל מוצר או שירות חדש או כאשר רוצים להביא מוצר או שירות חדשים לישראל, יש להעביר את המסרים השיווקיים ופרטי המוצר לשפת היעד בצורה הטובה ביותר. שירותי תרגום מקצועי יעשו את העבודה, ויכולים לגרום למוצר החדש להיות מובן לכל שוק בשפתו המקומית. שירותי תרגום עבור מידע שיווקי וטכני במקרים אלו הוא קריטי והכרחי. 

תרגום מקצועי של מסמכים משפטיים


מסמכים משפטיים עבור גורמים עסקיים בחו"ל או לכל שימוש אחר חייבים להיות מדוייקים וללא שגיאות. שירותי תרגום משפטיים הם חלק חשוב בתהליך. המתורגמן חייב להיות בעל נסיון בתחום, ולהכיר מונחים ופרטים משפטיים של שפת התרגום. 

תרגום מקצועי של חוזים עסקיים


שירותי תרגום עבור חוזים עסקיים לצורך התקשרות עם גורמים בחו"ל או מחו"ל. חשוב! שירותי תרגום לחוזים חייבים להיעשות בצורה דקדקנית וע"י אנשי מקצוע מנוסים.

תרגום מקצועי של כתבות עיתונאיות


כאשר רוצים לפרסם כתבה, אשר התפרסמה בעיתון זר, יש לשכור חברת שירותי תרגום לביצוע המשימה. בקטגוריה זו נכללים גם שירותי תרגום עבור חומרים עיתונאיים רלבנטיים עבור פרסומים בעיתונים ישראלים ותרגומים של חומרים בעברית בשווקים זרים.

תרגום מקצועי של עבור אקדמיה


פעמים רבות שירותי תרגום נחוצים לתרגום של מחקרים או חומר אקדמי עבור מוסדות מחקר בארץ ובחו"ל. כאשר רוצים להעביר מידע ממחקר לגופים זרים או מקומיים יש לבצע תרגום של המקור בדיוק רב, כדי לא לפגום במחקר המקורי.

תרגום מקצועי של ציבורי ומדיני


במקרים של הסברה מדינית או ציבורית לגורמים זרים חברות תרגום מבצעות את התרגום שכמובן חייב לענות על כללי הדיפלומטיה.


לסיכום,
ראינו שתחום התרגום רלבנטי להמון תחומים וכמובן שיש לבחור בספק שירותי תרגום מנוסה שיכול לספק מחיר תחרותי ללא פשרות על האיכות.
שירותי תרגום מקצועיים הם לא עניין של מה בכך, וזו משימה מורכבת שיש לבצע במלוא תשומת הלב.לייבסיטי - בניית אתרים